Yhteystiedot

Munuais- ja maksaliitto

050 3415 966 puhelinpalveluaika klo 10-14

Y-tunnus: 0201742-0

Tilinumero: FI25 10123 0000 15055

Keskustoimisto
Ratamestarinkatu 7 A, 7. krs., 00520 Helsinki

Etelä-Suomen aluetoimisto
Keskustoimistossa

Itä-Suomen aluetoimisto
Postiosoite: PL 1188, 70211 Kuopio
Käyntiosoite: Microkatu 1, G-osa, 4. krs, 70211 Kuopio

Länsi-Suomen aluetoimisto
Aleksanterinkatu 21, 33100 Tampere

Pohjois-Suomen aluetoimisto
Kansankatu 53, 90100 Oulu 



Kaikki | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö


A

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Ahlgren, Iiris Kuntoutussuunnittelija 050 3019 368 iiris.ahlgren@muma.fi Keskustoimisto

E

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Eloranta, Hanna Kehittämispäällikkö 050 3715 933 hanna.eloranta@muma.fi Keskustoimisto, maksa-asiantuntemus, koulutus, yhdistykset: Kanta-Häme, Päijät-Häme, Uusimaa UUMU, Salonseutu, Satakunta, Varsinais-Suomi

F

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Finne, Patrik Vastaava lääkäri patrik.finne@helsinki.fi Suomen munuaistautirekisteri

H

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Högström, Sari Toiminnanjohtaja 050 536 7258 sari.hogstrom@muma.fi Keskustoimisto
Halonen, Tuire Talouspäällikkö 050 420 7755 tuire.halonen@muma.fi Keskustoimisto
Heinimäki, Maarit Järjestösuunnittelija 050 3626 470 maarit.heinimaki@muma.fi Länsi-Suomen aluetoimisto, kuntoutus, perhe- ja nuorisotoiminta, munuaissairaanhoitaja

I

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Inomaa, Petri Viestintäpäällikkö 040 5240 679 petri.inomaa@muma.fi Keskustoimisto, ulkoinen viestintä, media, päätoimittaja Elinehto-lehti, muma.fi, elinluovutuskortti.fi, Elinluovutusten edistäminen -tiedotustoiminta

K

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Karhu, Anu Suunnittelija 040 8363 375 anu.karhu@muma.fi Suomen munuaistautirekisteri
Kauppinen, Kirsi Jäsen- ja taloussihteeri 050 4365 707 kirsi.kauppinen@muma.fi Keskustoimisto, jäsenrekisteri, laskutus

L

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Lahti, Hilkka Tiedottaja 040 5240 682 hilkka.lahti@muma.fi Pohjois-Suomen aluetoimisto, Elinehto-lehden toimittaja, järjestöviestintä, yhdistys- ja uutiskirje, Yhdistys: Kainuu, Lappi, Pohjois-Suomi
Lehtonen, Hanna Järjestösuunnittelija 040 5240 674 hanna.lehtonen@muma.fi Etelä-Suomi, perhetyö, kuntoutus, Yhdistys: Uusimaa, Kymenlaakso, Etelä-Karjala
Leppänen, Petri Järjestösuunnittelija 040 5129 295 petri.leppanen@muma.fi Itä-, Keski- ja Länsi-Suomi, Yhdistys: Etelä-Pohjanmaa, Etelä-Savo, Keski-Suomi, Pirkanmaa, Pohjois-Savo, Vaasanseutu

P

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Pylsy, Anniina Munuaissäätiön asiamies 050 401 4955 munuaissaatio@muma.fi

R

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Reponen, Petri Kuntoutuspäällikkö 050 308 4551 petri.reponen@muma.fi Keskustoimisto
Ruuskanen, Maria Edunvalvonnan ja sosiaaliturvan asiantuntija 040 8363 480 maria.ruuskanen@muma.fi Itä-Suomen aluetoimisto, henkilökohtainen neuvonta jäsenille, kannanotot, vaikuttamistyö, sosiaaliturva

S

Nimi Nimike Puhelin Sähköpostiosoite Lisätietoja
Sohlman, Päivi It-suunnittelija, hallituksen ja työvaliokunnan sihteeri 050 3889 566 paivi.sohlman@muma.fi Keskustoimisto

Voit ottaa yhteyttä Munuais- ja maksaliitton myös täyttämällä oheisen lomakkeen