Yhteystiedot

Liiton keskustoimisto

Keskustoimisto palvelee arkipäivisin 9.30-15.00.

Kumpulantie 1A, 6. krs.

00520 Helsinki

050 3415 966 puhelinpalveluaika klo 10-14

fax (09) 4541 0075


Y-tunnus: 0201742-0

Tilinumero: FI25 10123 0000 15055

  

Aluetoimistot

Etelä-Suomen aluetoimisto

Osa-aikainen järjestösuunnittelija Niina Myyrä

050 3255 920

Järjestösuunnittelija Marjukka Miettinen
Kumpulantie 1 A, 6. krs, 00520 Helsinki
040 5240 674

Itä-Suomen aluetoimisto

Järjestösuunnittelija Helena Rokkonen
Microkatu 1, G-osa, 4. krs, 70211 Kuopio

040 5240 683

Länsi-Suomen aluetoimisto

Järjestösuunnittelija Anne Viitala
Aleksanterinkatu 21, 33100 Tampere

040 5129 295

Pohjois-Suomen aluetoimisto
Tiedottaja Hilkka Lahti
Kansankatu 53, 90100 Oulu
040 5240 682

Henkilökunta

Toiminnanjohtaja Sari Högström
Vastaa liiton toiminnasta ja sidosryhmäyhteistyöstä

050 536 7258

sari.hogstrom@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki

 

Kuntoutussuunnittelija Iiris Ahlgren

Kuntoutus

050 3019 368

iiris.ahlgren@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Kehittämispäällikkö Hanna Eloranta
Järjestötyö, koulutus

050 3715 933

hanna.eloranta@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Järjestösuunnittelija Maarit Heinimäki
Munuaistyö, perhe- ja nuorisotoiminta

050 3626 470

maarit.heinimaki@muma.fi

Postitusosoite: Aleksanterinkatu 21, 33100 Tampere


Viestintäpäällikkö Petri Inomaa
Päätoimittaja Elinehto-lehti, musili.fi, kyllaelinluovutukselle.fi
KYLLÄ elinluovutukselle -toiminta
040 5240 679

petri.inomaa@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Kuntoutuspäällikkö Petri Reponen

Kuntoutus

050 308 4551

petri.reponen@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Jäsen- ja taloussihteeri Kirsi Kauppinen
Jäsenrekisteri, laskutus, tilaukset,
kokousjärjestelyt
050 4365 707

kirsi.kauppinen@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki

 

Tiedottaja Hilkka Lahti

Pohjois-Suomen alue

040 5240 682

hilkka.lahti@muma.fi

Aluetoimisto: Kansankatu 53, 90100 Oulu


Viestintäassistentti Erno Lahtinen

050 3513 644

erno.lahtinen@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Järjestösuunnittelija Marjukka Miettinen

Etelä-Suomen alue

Perhe- ja nuorisotoiminta, liikunta

040 5240 674

marjukka.miettinen@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Järjestösuunnittelija Niina Myyrä

Etelä-Suomen alue

050 3255 920

niina.myyra@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Suunnittelija Anniina Pylsy
Suomen Munuaistautirekisteri, sidosryhmäyhteistyö

040 8363 375

anniina.pylsy@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Järjestösuunnittelija Helena Rokkonen

Vapaaehtois- ja vertaistoiminta, kokemustoiminta ja -koulutus

040 5240 683

helena.rokkonen@muma.fi

Aluetoimisto: Microkatu 1, G-osa, 4. krs, 70211 Kuopio


Edunvalvonnan ja sosiaaliturvan asiantuntija Maria Ruuskanen

040 8363 480

maria.ruuskanen@muma.fi

Aluetoimisto: Microkatu 1, G-osa, 4. krs, 70211 Kuopio


It-suunnittelija ja hallinnon sihteeri Päivi Sohlman
It-suunnittelija, hallituksen ja työvaliokunnan sihteeri
050 3889 566

paivi.sohlman@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki

 

Järjestösuunnittelija Anne Viitala
Länsi-Suomen alue

Vapaaehtois- ja vertaistoiminta, maksatyö

040 5129 295

anne.viitala@muma.fi

Aluetoimisto: Aleksanterinkatu 21, 33100 TAMPERE

Talouspäällikkö Liisa Väkiparta

Kirjanpito, maksuliikenne, palkkalaskenta
050 3634 866

liisa.vakiparta@muma.fi

Keskustoimisto: Kumpulantie 1A, 6. krs, 00520 Helsinki


Vastaava lääkäri Patrik Finne

(osa-aikainen) Suomen munuaistautirekisteri


Kartta liiton toimistoon

 


Tulosta Tulosta

Kuntoutus

niina.myyra@muma.fi

Lisätietoa kuntoutuksesta ja kursseista kuntoutussuunnittelija


Materiaalitilaukset

tilaukset@muma.fi

jäsen- ja taloussihteeri Kirsi Kauppinen
050 4365 707



Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä